Nasze Wybrane Projekty

WYBRANE PROJEKTY z URZĄD MIASTA ŁODZI

Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna od wielu lat korzysta ze wsparcia Urzędu Miasta Łodzi, z którym realizujemy projekty dla dzieci i młodzieży służące rewitalizacji społecznej i kulturowej

Odkrywamy na nowo łódzką awangardę

Projekt popularyzujący artystyczny dorobek łódzkiej awangardy, a w szczególności K. Kobro.  Współfinansowany przez Wydział Kultury UMŁ.

FESTYN BAŁUCKI

Projekt upamiętniający 100. rocznicę przyłączenia wsi Bałuty do Łodzi.  Współfinansowany przez Wydział Edukacji UMŁ.

Spędź czas na Bałutach w 100-lecie jej urodzin

Projekt upamiętniający 100. rocznicę przyłączenia wsi Bałuty do Łodzi.  Współfinansowany przez Wydział Turystyki UMŁ.

Studiujemy w Łodzi

Projekt promujący łódzkie uczelnie na terenie Polski, aby na nich studiować.  Współfinansowany przez Wydział Promocji i Zatrudnienia UMŁ.

WYBRANE PROJEKTY W RAMACH TYGODNIA KODOWANIA

Co roku Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach europejskiego tygodnia kodowania. W 2022 roku udało nam się uzyskać wyróżnienie Komisji Europejskiej za nasze wydarzenie.  Poniżej wydarzenia współfinasowane w ramach Meet and Code.

Dzień habowania w SP 55

W SP 55 w Łodzi zorganizowaliśmy dla dzieci z klas 1-3 lekcje robotyki z użyciem OZOBOTów. Dzieci uczyły sie pierwszy raz programować.

Nauka programowania gier inaczej

W łódzkich szkołach podstawowych zorganizowaliśmy młodzieży jak programować gry komputerowe za pomocą silników gier ogólnodostępnych.

Wprowadzenie do sztucznej inteligencji

W łódzkich szkołach średnich przedstawialiśmy możliwości sztucznej inteligencji, a zwłaszcza jej wykorzystaniu w analizie obrazu.

WYBRANE PROJEKTY WSPÓŁFIANSOWANE Z INSTYTUCJI KULTURY

Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna otrzymała wiele projektów, których dofinansowanie pochodziło z instytucji kulturalnych. Głównymi naszymi zleceniodawcami zadań było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Książki oraz Narodowe Centrum Kultury.

Mistrzowie malarstwa -
Jan Matejko

W ramach programu Kultura w sieci organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury stworzyliśmy wirtualne muzeum z pracami Jana Matejki.

Synonimy języka polskiego

W ramach programu Język polski – dodaj do ulubionych organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury stworzyliśmy aplikacje na smartfony z synonimami.

Sztuka współczesna wg
K. Kobro i Wł. Strzemińskiego

W ramach programu Kultura Dostępna organizowanego przez MKiDN stworzyliśmy gry komputerowe oraz aplikacje w rozszerzonej rzeczywistości.

Edukacyjna aplikacja VR dla uczniów i nie tylko

W ramach programu Ballady i Romanse organizowanego przez MKiDN stworzyliśmy aplikacje z dziełami Adama Mickiewicza w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

WYBRANE PROJEKTY WSPÓŁFIANSOWANE Z INSTYTUCJI FINANSOWYCH

Naszymi darczyńcami były również różne instytucje finansowe, które finansowały nasze projekty dla dzieci i młodzieży. Szczególnie dzięki fundacji mBanku stworzyliśmy w 2018 roku jedną z pierwszych aplikacji na smartfony wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistości do nauki matematyki. 

Wirtualna tabliczka mnożenia

Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku stworzyliśmy aplikację w technologii rozszerzonej rzeczywistości  dla dzieci, aby w łatwiejszy sposób mogły uczyć się matematyki.

Matematyczna przygoda

Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku podczas wakacji dzieci z Łodzi mogły uczestniczyć w grach i zabawach matematycznych.

Akademia Przedsiębiorczości

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego Stowarzyszenie Edukacja Praktyczna przez 4. edycje prowadziło zajęcia z przedsiębiorczości i finansów na terenie województwa łódzkiego.

​Stowarzyszenie EDUKACJA PRAKTYCZNA 
 
KRS: 0000551554
REGON: 361181000
NIP: 727-27-95-425

© Copyright Powered by Klao.pl